07 اکتبر

آیا رسانه های اجتماعی SEO را جایگزین می کند؟ «جستجوگر جنگ

چندین سال است که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مورد توجه بازاریابان اینترنتی بوده است اما اخیراً بازیکن جدیدی روی صحنه آمده است. آن بازیکن جدید رسانه های اجتماعی است یا به عنوان بهینه سازی رسانه های اجتماعی (SMO) از آن یاد می شود. در حالی که SEO و SMO از جهاتی با یکدیگر مرتبط هستند ، اما یکسان نیستند. جستجوگرها در درجه اول با رتبه بندی در پایگاه های داده های موتورهای جستجوگر مختلف نگران است ، در حالی که SMO بیشتر به دنبال یافتن این کلمه در میان گروه های کاربر شبکه است. SMO برای بازاریابان بسیار محبوب شده است اما آیا این بدان معنی است که SEO از بین رفته است؟ منظور از سرمایه گذاری SEO شرکت چیست؟ تا زمانی که موتورهای جستجوگر وجود داشته باشند ، SEO از بین نخواهد رفت. با این حال ، شما احتمالاً خواهید دید که SEO و SMO در آینده بیشتر همکاری خواهند کرد و کسب و کارها از نقاط قوت هر یک بهره می گیرند.

سرمایه گذاری فعلی SEO شما هدر نمی رود. شما در واقع بهترین چیز را در مورد هر دو دنیا می خواهید وقتی صحبت از بازاریابی در اینترنت است. همه در سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر پروفایل ندارند. برخی از آنها فقط وقت ندارند و هنوز از خیابان اول برای پیدا کردن چیزی در وب استفاده می کنند: موتور جستجو. برخی دیگر به دلیل محدودیت در محل کار خود از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنند و یا فکر می کنند احمقانه است. نکته اصلی این است که هنوز جمعیت قابل توجهی در وب وجود دارد که ترجیح می دهند از موتورهای جستجوگر در سایتهای شبکه های اجتماعی استفاده کنند.

SMO بر اساس نظرات دیگران استوار است در حالی که SEO اینگونه نیست. این ویژگی اصلی است که باعث می شود تفاوت آن با سئو باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که پرس و جو را در موتور جستجو انجام می دهید ، نتایج مربوط به کلمات کلیدی را که وارد کرده اید ، برمی گردانید. شما مخلوطی از نتایج – هم مرتبط و هم نامربوط – بدست می آورید. به همین دلیل است که SEO خود را از رتبه بندی کسب و کار شما در 1 یا 2 صفحه اول نتیجه موتور جستجو نگران می کند. از طرف دیگر ، با سایت های شبکه های اجتماعی مانند توییتر ، مای اسپیس ، فیس بوک و لینکدین ، ​​مخاطبی از کسانی که علاقه نسبی به حوزه کاری شما دارند ، می سازید. این تقریباً شبیه به مبادله سنتی دهان به دهان است که در طول سالها و حتی قبل از اینترنت توسط مشاغل مورد علاقه قرار گرفته است.

رسانه های اجتماعی متمرکز بر گروه های همسالان است اما همسالان ممکن است مشتری شما نباشند. آیا تاکنون سعی کرده اید چیزی را به دوستان و خانواده بفروشید؟ معمولاً آنها برای شما خوشحال هستند اما از تعهد یا لبخند برمی خورند و می گذرند. در حالی که رسانه های اجتماعی ممکن است ترافیک پیوند را ایجاد کنند ، ممکن است نرخ تبدیل فروش کمتری داشته باشد. همسالان شما در شبکه اجتماعی شما به محصول شما علاقه مند می شوند اما در صورت خرید اصلاً ممکن است فقط یک بار خریداری کنند. از طرف دیگر ، SEO با رتبه بندی سایت شما نگران است بنابراین هر کسی در صورت استفاده از کلمات کلیدی جستجو مناسب شما را پیدا می کند.

تا زمانی که “گوگل” کلمه کلیدی در زبان انگلیسی باشد ، مردم همچنان از آن استفاده می کنند. گوگل نام یکی از محبوب ترین موتورهای جستجو در جهان امروز است. آنقدر محبوب است که انگلیسی زبانان در واقع از آن به عنوان فعل استفاده می کنند. به جای گفتن اینکه چیزی را جستجو می کنند ، در واقع می گویند که آنها چیزی را در اینترنت “گوگل” می کنند. با این کلمه حک شده در زبان ما ، هنر “Googling” به زودی از بین نمی رود.

مجوز در سئو مهم خواهد بود. با این حال ، اقتدار را می توان با استفاده از SMO ایجاد کرد. Authority اصطلاحی است که برای توصیف وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد که در طاقچه ای که در اطراف ساخته شده قابل اعتماد و مرتبط است. موتورهای جستجو مانند Google هنگام تعیین چگونگی رتبه بندی آن ، به اختیار یک سایت اهمیت می دهند.

ارسال به توییتر


Source link

سئو سایت

اشتراک

ارسال نظر